Наповнені «Світи Івана Вирипаєва»
Візит до Києва драматурга, режисера та продюсера Івана Вирипаєва прийшовся на літо 2019 року. Тепла творча зустріч під назвою «Світи Івана Вирипаєва» пройшла у залі Будинку кіно.
А ось до виступу у великій залі було приблизно дві годинки камерного спілкування у нечисельній компанії журналістів та театрального блогера.
Згадалося…
Днями мені скинули відеоінтерв’ю з однією ранговою особою, мовляв, переглянь, дай зворотній зв’язок. Ті 20 хвилин перегляду видалися вічністю, про що у фідбеку й повідомив. А на питання, як думаю, чому так вийшло – миттєво відповів – «людина внутрішньо порожня – їй немає про що сказати».
Головне враження від спілкування із Іваном Вирипаєвим – наповненість.
Йому зовсім не потрібно вигадувати відповідь на питання – оскільки вона у нього є, або народжується з того багато насиченого ґрунту його знань, досвіду та світогляду. Деякі моменти відеозапису навмисно не коротив – здавалося – там тиша, а направду – там народження відповіді – що не менш красномовно за самі відповіді.
Спілкування із глядачем розпочалося з основ, до яких у нашому бурхливому світі все не було часу розібратися – що таке мистецтво, та у чому різниця мистецтва із не мистецтвом. Людина, сидячи на стільці порожньої сцени видавала проекцію власного наповненого світу, говорила про сенс життя та про власне розуміння щастя.
Подібні зустрічі – наповнюють енергією.
Вони вселяють надію, що просторами театрального світу ще можна зустріти логічних та структурних представників, спілкування з якими дає підпитку та надихають.
Змонтований відеоматеріал взагалі не стосується творчої зустрічі.
Він – про ту саму камерну бесіду за партами просторої аудиторії.
PS. Поміж власних питань встиг реалізувати проєкт – питання Івану Вирипаєву ставлять українські режисери, які поставили вистави за його текстами.
Пролунали запитання від Влади Бєлозоренко та Івана Даніліна.
PPS. У відео озвучую цифру у чотири українські вистави за п’єсами Вирипаєва.
Як згодом з’ясувалося при підготовці антології постановок – їх набагато більше.
Переконатися у цьому можна тут.