2019 рік українського театру. Столичний часопис (музична сцена)
Частина театрів, зібраних у цьому часописі, могли бути представлені у категорії Великі сцени столиці, частина – у Дитячих, Аматорських, Камерних, Пластичних… Проте всі вони мають спільний знаменник, який і дозволив випустити окремий 38-й часопис – Київ музичний у проєкті «Театральні міста України».
Національна опера України
Рік заснування Національного академічного театру опери та балету України ім. Тараса Шевченка (Національна опера України) – 1867-й. У поточній афіші театру – вітчизняна і світова класика, твори сучасних композиторів (більше 50 назв), а також низка концептуальних концертних програм, які суттєво розширили естетично-художню виконавську палітру театру, що дозволяє говорити про них як про цілісні художні репрезентаційні представлення окремих композиторів і творчих та виконавських шкіл з метою підготовки поціновувачів музики до творів, багато з яких ще не звучали на сцені Національної опери України. Протягом 2019 року продовжувався вже традиційний для театру показ вистав за участю відомих українських співаків та артистів балету, які на сьогодні є провідними солістами кращих театрів світу. Окрім Людмили Монастирської (вистави «Норма», «Набукко», «Макбет» та «Дон Карлос»), яка є солісткою Національної опери і є запрошеною солісткою низки оперних театрів та компаній Європи, на київській сцені протягом року виступили: Олена Бєлкіна-Лесер («Норма» В. Белліні), Ольга Микитенко («Іоланта» П. Чайковського), Ірина Житинська («Кармен» Ж. Бізе), Олексій Пальчиков, Тарас Конощенко («Любовний напій» Г. Доніцетті), Олександр Пушняк («Флорія Тоска» Дж. Пуччині), Євген Орлов («Норма» В. Белліні), Олександр Цимбалюк («Севільський цирульник» Дж. Россіні). Також виступили танцівники найвідоміших європейських і американських балетних труп, зокрема екс-солістка балету Національної опери України, а нині – солістка Національного англійського балету Катерина Ханюкова разом з партнером по цій сцені Джефрі Сіріо у балеті «Жизель», соліст балету Норвезької опери Ерік Мурзагалієв разом з Наталією Мацак виступив у «Шехеразаді». У двох виставах балету «Лебедине озеро» партію Одетти-Оділії танцювали провідна солістка Астана Опера й Національної опери Бордо Мадіна Басбаєва, прима-балерина Баварського Національного балету Лауретта Саммерскейлз. Балетною подією став «Дон Кіхот» Л. Мінкуса за участю Олесі Шайтанової, нині прима-балерини Литовського національного театру опери та балету (Кітрі) та провідного соліста НОУ Дениса Недака (Базиль), а також «Баядерка» за участю солістки Національної опери України Наталі Мацак (Нікія) і соліста Нідерландського королівського балету Константина Аллена (Солор). Простежується тенденція зацікавлення зарубіжних танцівників виступати у класичних балетних виставах на сцені Національної опери України, що є наслідком активної гастрольної діяльності київського балету, високого рівня його майстерності, насамперед в інтерпретації хореографічної класики.
У вересні, першими днями 152-го театрального сезону, на сцені Національної опери України два дні поспіль тривала програма «Хобарт Ерл представляє» за участі Симфонічного оркестру Сілезької філармонії (Польща, диригент – Хобарт Ерл), хору Національної опери України (хормейстер – Богдан Пліш), солістів Далі Гуцерієвої (віолончель) та Адама Гуцерієва (фортепіано). Вперше на сцені НОУ було виконано Меса «Di Gloria» Джакомо Пуччіні (хор та солісти НОУ – Дмитро Іванченко, Олександр Мельничук). 13 вересня відбувся спільний українсько-китайський гранд-концерт, присвячений значній геополітичній події ХХ століття – 70-річчю створення Китайської народної Республіки. В ньому взяли участь китайські та українські оперні співаки. На концерті побував увесь дипломатичний корпус, акредитований в столиці України, представники політичних і ділових кіл, митці. Із гастролями балетна трупа Національної опери України виступила в паризькому театрі на Єлисейських полях (грудень 2018 – січень 2019) за сприяння посольства Франції в Україні та Французького культурного центру в Україні, ініціювали творчу акцію – відкритий балетний клас онлайн в Національній опері України. Традиційний професійний тренаж пройшов у форматі майстер-класу, який провела Клод Бессі, етуаль Гранд Опера та Сиріл Атанасов, професор балету Гранд Опера. У фойє театру розгорнута велика ексклюзивна фотовиставка, присвячена життю і творчості Сержа Лифаря – одного з найвідоміших у світі киян, багаторічного керівника балету Паризької Гранд-Опера, президента Французької академії танцю, реформатора балету. У рамках фестивалю «Французька весна» була показана в концертному виконанні опера Г. Берліоза «Засудження Фауста» (10 квітня) та відбулася помітна в контексті європейського культурного простору імпреза «Вечір французько-українського балету», присвячений геніальному хореографу Сержу Лифарю (14 квітня). Низка працівників театру отримала державні нагороди і почесні звання: народний артист України – диригент Алла Кульбаба, соліст балету Олександр Стоянов, заслужений артист України – артист оркестру Олександр Блінов, артистка балету Олена Горшунова. Із виставою «За двома зайцями» у постановці Віктора Литвинова і диригента Володимира Кожухаря театр виступив на сцені Одеського Національного театру опери та балету. Подвійними гастролями у Японії та Франції завершився календарний рік театру. Колектив театру долучається до актуальних подій сучасності – концертні репрезентації, зокрема до дня Гідності та свободи (21 листопада), на вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні (20 лютого), а також жертв голодоморів (23 листопада) виконувався «Реквієм» Моцарта.
За традицією на сцені Національної опери України пройшов V Фестиваль-конкурс молодих артистів балету GrandPrixKievInternationalBalletFestival, фінал якого відбувся 11 березня у форматі концерту переможців конкурсу (перша дія) та показу балету «Бал-Маскарад» (друга дія) у постановці всесвітньовідомого балетмейстера і хореографа, володаря премії Вацлава Ніжинського Володимира Малахова у супроводі оркестру Національної опери України. На сцені театру пройшов І міжнародний фестиваль Ballet Open Space, ініціаторами якого стала українська балетна пара Катерина Кухар та Олександр Стоянов. З 16 по 19 жовтня відбулися покази балетів «Дотик ілюзій» (Національна опера України), «Лісова пісня» М. Скорульського, модерн-балету «Діти ночі» в постановці О. Абдукарімова, а також урочисте закриття грандіозним гала-концертом за участю зірок світового балету: Петра Конті та Еріс Нєжа (La Scala), Кер Жеремі-Лу (Паризька Opera Garnier), Адамжан Бахтіяр (Астана опера), Джозеф Гатті (Boston Ballet), Анна Софія Шеллер (New York City Ballet та San Francisco Ballet), Олександр Абдукарімов (Staatsbalett Berlin), а також солісти Катерина Кухар та Олександр Стоянов та артисти Національної опери України.
Фестивалі і конкурси 2019:
- лютий – Міжнародний фестиваль балету TANZOLYMP (м. Берлін, Німеччина) – Владислав Бондар (арт. балету)
- червень – XII Міжнародний конкурс артистів балету (м. Сеул, Південна Корея) – І премія та Золота медаль (соліст балету Станіслав Ольшанський), ІІ премія і Срібна медаль (Юлія Москаленко)
- жовтень – І Міжнародний фестиваль Ballet Open Space – балет «Дотик ілюзій» (хор. Рікардо Амаранте)
- листопад – V Міжнародний конкурс оперних співаків ім. Соломії Крушельницької – Володимир Тишков (бас, ІІ премія) Ігор Євдокименко (баритон, ІV премія)
- грудень – Мінський музичний фестиваль – опера «Севільський цирульник» (реж. Анатолій Солов’яненко)
Прем’єри 2019:
- 19 квітня – опера буф «Севільський цирульник» Дж. Россіні (диригент Микола Дядюра, режисер Анатолій Солов’яненко, художник А. Злобін, костюми Г. Іпатьєвої)
- 16 жовтня – одноактний балет «Дотик ілюзій» на музику Другого концерту Сергія Рахманінова (диригент Микола Дядюра, хореограф Рікардо Амаранте, художник Рене Давід Салазар)
- 14 листопада – лірична драма «Богема» Дж. Пуччині (диригент Микола Дядюра, режисер І. Нунціата, художник М. Левитська, хормейстер – Б. Пліш)
Київський національний академічний театр оперети
Театрально-видовищний заклад культури «Київський національний академічний театр оперети» веде свою історію з відкриття стаціонарного театру музичної комедії під керівництвом В.Бенедиктова 13 січня 1934 року. З 2004 року – академічний, з грудня 2009-го – національний. Художній керівник – Богдан Струтинський (з 2004 року, 15 січня 2019 повторно виграв конкурс на посаду). Відкриття нових сценічних майданчиків дозволяє суттєво розширити репертуар театру: камерна сцена «Театр у фойє» (2004 р.), який задумано як пошукову майстерню для творчої самореалізації акторів і режисерів; «Музична вітальня»(2009 р.), де проходять камерні вокальні та інструментальні вечори; Мистецько-концертний центр ім. Івана Козловського (1 жовтня 2013 р.), де звучать опери, ставляться музичні вистави, проходять концерти та майстер-класи. У 2018 році відкриваються ще дві сцени: «Stage_Lab» (16 червня) і «Сцена 77» (25 жовтня). Творчий колектив позиціонує себе як театр широкого профілю, де іде класична оперета, сучасні й класичні мюзикли, широко представлені різножанрові концертні програми, втілюються творчі експерименти. Це авангардний, поліфункціональний музичний театр, який постійно розширює світогляд своєї трупи та її глядачів, засвоюючи найрізноманітніші стилі і напрямки.
Протягом 2019 року в Київському національному академічному театрі оперети пройшло 411 вистав, з них 29 ранкових і 382 вечірніх (враховуючи вистави Мистецько-концертного центру ім. Івана Козловського), відбулося 18 прем’єр. Вокалісти театру гастролювали у Словаччині, Угорщині, Португалії. Національна оперета спільно із Луганською обласною філармонією 26 жовтня у Сєвєродонецьку презентувала концерт класичної музики «Вечір оперети». Збірна команда Національної оперети України стала володарем літнього кубку з міні-футболу «Кубок театральної ліги». Богдан Струтинський (режисер-постановник), Святослав Литвиненко (диригент-постановник) та Вадим Прокопенко (балетмейстер-постановник) стали лауреатами мистецька премія «Київ» у галузі театрального мистецтва — мистецька премія «Київ» імені Амвросія Бучми за вистави «Графиня Маріца» І. Кальмана (2016 р.), «Севільський цирульник» Дж. Россіні (2017 р.), «Скрипаль на даху» Дж. Бока (2018 р.). В посольстві Угорщини 18 квітня відбулось урочисте представлення до державної нагороди Ордену Заслуг – Золотого Хреста – Олександра Білозуба, головного художника театру оперети. Звання Народних артистів України отримали Сергій Авдєєв, Ігор Левенець та Оксана Мардаш; Заслуженими стали Олена Арбузова, Максим Булгаков, Лариса Гриневко, Алевтина Нагла, Володимир Ординський, Оксана Прасолова, Яніна Сазонова, Валерія Туліс, Дмитро Шарабурін, Сергій Яцук; Заслуженим діячем мистецтв – Сергій Дідок. Провели спільні проєкти: з Посольством Румунії – концерт «Надзвичайний концерт відкриття Головування Румунії в ЄС», з польськими виконавцями – «10 тенорів», «Вечір угорської оперети» за участю виконавців з Угорщини, з лідером гурту «Spase» Дідьє Маруані. Завдяки міжнародній колаборації вдалося здійснити постановку мюзиклу «Сімейка Аддамсів» – за участі литовської постановчої групи. Продовжилася співпраця театру оперети з Міжнародною асоціацією «Опера Європа» і у грудні 2019 в театрі пройшов Міжнародний семінар з театральної ко-продукції («Theatre coproduction workshop»).
Фестивалі 2019:
- 25 березня – XXVII Театральна премія «Київська пектораль» – вистава «Скрипаль на даху» (реж. Богдан Струтинський) – перемога у номінації «За кращу музичну виставу», та вистава «Маруся Чурай» (реж. Сергій Павлюк)
- квітень – ХІ Всеукраїнський театральний фестиваль «В гостях у Гоголя» (м. Полтава) – гала-концерт «Свято оперети»
- травень – Міжнародний мистецький фестиваль «Карпатський простір» (м. Івано-Франківськ) – Театр оперети є засновником і співорганізатором фестивалю
- червень – Міжнародного музичного фестивалю оперети, опери та мюзиклу «О-Fest» (м. Київ, Буча) – Театр оперети є засновником і співорганізатором фестивалю
- вересень – ХХІІІ Міжнародний джазовий фестиваль «VINNYTSIA JAZZFEST» – мюзикл «Бал у Савойї»
- вересень – Міжнародний Гала-концерт в рамках Асамблеї «Кола ковальських міст Європи» (Івано-Франківська обласна філармонія)
- вересень – Дефіле театрального костюму на «Мистецькій вісі»
- жовтень – Міжнародний фестиваль «Парк мистецтв. Джаз» (м. Буча) в рамках проєкту «Малі міста – великі враження»
- 30 листопада – II Всеукраїнський театральний фестиваль-премія GRA – вистава «Скрипаль на даху» (реж. Богдан Струтинський) – перемога у номінації «Найкраща музична вистава у жанрі опери/оперети/мюзиклу»
Прем’єри 2019.
- На великій сцені:
- 22 лютого – рок-опера «Біла ворона» Юрія Рибчинського на музику Геннадія Татарченко (реж. Максим Голенко)
- 19 квітня – мюзикл «Сімейка Аддамсів» Ендрю Ліппи за мотивами бродвейського мюзиклу (реж. Якштас Кестутіс Стасіс)
- 05 грудня – оперета «Баядера» на музику Імре Кальмана (реж. Богдан Струтинський)
- У «Театрі у фоє»:
- 31 жовтня – концерт «Шедеври барокової музики» (реж. Максим Добролюбов)
- 20 грудня – різдвяна музична лялькова фантазія «Вертеп. Казки тихої ночі» (реж. Максим Добролюбов)
- На «Сцені 77»:
- 08 лютого – ексцентрична трагікомедія «Оркестр» Жана Ануя (реж. Анна Горянська)
- 26 червня – трагікомедія «Розмова, якої не було» Родіона Білецького (реж. Ігор Ніколаєв)
- 11 грудня – «ПЕНІТА.опера» Тетяни Киценко на музику Золтана Алмаші (реж. Максим Голенко) – до того вистава була представлена 11 квітня 2019 незалежним проєктом
- На «#Stage_LAB»:
- 05 квітня – моновистава «Георг Отс» Дмитра Шарабуріна (реж. Олександр Білозуб)
- 17 травня – екзистенційна романтична комедія «#На краю світу» Ігоря Бауершима (реж. Дмитро Захоженко)
- 07 листопада – моновистава «Френк Сінатра» Дмитра Шарабуріна та Олександра Білозуба (реж. Олександр Білозуб)
- У музичній вітальні:
- 19 березня – імерсивний проєкт – вистава-променада «Ніч у театрі. Таємниці оперети» (реж. Анастасія Байдеріна, Карина Бірюкова. Анастасія Коростельова)
- 18 жовтня – концерт «Вечір вокально-фортепіанної музики німецько-австрійських композиторів епохи романтизму» Соломії Приймак (сопрано) та Анни Поліщук (фортепіано)
На сцені МКЦ ім. І.Козловського:
- 24 січня – історія пристрасті «Каллас» (реж. Володимир Голосняк)
- 30 березня – драма «Твоя дочка, Єва» за сценарієм фільму «Осіння соната» Інгмара Бергмана (реж. Яна Ушпік)
- 13 листопада – вистава-попурі «Ах, цей Оффенбах» з творів Жака Оффенбаха (реж. Максим Добролюбов)
- 16 листопада – вербатім «#Додому» (реж. Олена Щурська)
- 20 грудня – комедія «Ліквідація» за мотивами п’єси «Два янголи, чотири людини» Віктора Шендеровича (реж. Володимир Голосняк та Олег Шушпанніков)
Київська опера
Київська опера (Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва) засновано у червні 1982 року, перша вистава пройшла 1 лютого 1985 року. На меті театру – розвиток якісного та сучасного мистецько-театрального простору для задоволення культурних потреб цільових аудиторій шляхом розширення спектра постановок опер, балетів, мюзиклів задля охоплення ширшої аудиторії, збільшення відсоткової частки молодіжної аудиторії (18-25 років) через створення простору для реалізації сучасних творчих проєктів, зростання якісних онлайн-комунікацій, впровадження інновацій у постановки театру. Театр обрав вектор «українського Бродвея», через залучення інноваційних технологій світла та звуку, використання яскравих спецефектів, постановку вистав із трендовими режисерськими рішеннями.
У 2019 році відбулося 254 вистави, які відвідали 89 259 осіб. Було проведено музично-театральні проєкти «Нові мелодії Різдвяної ночі» (7-8 січня) та «Тиждень у Київській опері» (21-26 травня) за участю кращих диригентів Києва. Зі гастролями балет (головний балетмейстер Тетяна Боровик) та оркестру театру (диригент Ділявер Осман) проїхали Швейцарією (Лозанна, Аарау, Женева, Берн) із виставами «Історії у стилі танго» та «Легенда про вічне кохання». Балети «Лебедине озеро», «Лускунчик» та «Спляча красуня» показали в Румунії, Італії, Сан-Маріно, Німеччині, Австрії та Швейцаріі. Перший у Європі дитячий оперний фестиваль «Тульчин Опера Фест» відкрився показом постановок Київської опери «Король Дроздобород» (реж. Дмитро Тодорюк) та «Пригоди Геккельберрі Фінна» (реж. Віталій Пальчиков). Також у програмі фестивалю демонструвалися балет «Історії у стилі танго» та програма хору театру «Тропічний карнавал».
Фестивалі 2019:
- 25 березня – XXVII Театральна премія «Київська пектораль» – вистава «Король Дроздобород» (реж. Дмитро Тодорюк) – перемога у номінації «Найкраща вистава для дітей»
- 30 листопада – II Всеукраїнський театральний фестиваль-премія GRA – вистава «Король Дроздобород» (реж. Дмитро Тодорюк) – перемога у номінації «Краща вистава для дітей»
Прем’єри 2019:
- 20 лютого – «Розстріляне відродження» (режисер та автор лібрето Дмитро Тодорюк)
- 08 березня – балет «Легенда про вічне кохання» на музику Франца Шуберта (хореограф-постановник та автор лібрето Артем Шошин)
- 22 березня – «Viva la mamma, або театральні порядки та безлад» Гаетано Доніцетті (реж. Віталій Пальчиков)
- 20 червня – «Весілля Фігаро» Вольфганга Амадея Моцарта (реж. Оксана Тараненко)
- 31 грудня – «Санта 2. Глобальне потепління» автор музики Дмитро Саратський (режисер та автор лібрето Дмитро Тодорюк)
Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня»
Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня» заснований у 1988 році, з січня 2019-го директор –художній керівник театру – Ільїна Генсіцька-Семенцова. Колектив театру активно долучався до мистецьких проєктів (напр. «Митці столиці – киянам!», у рамках якого було здійснено 10 виступів в парках міста), брали участь в урочистому відкритті Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій», здійснили гастрольні поїздки до Ніжина, Бердянська та Кривого Рогу, випустили 4 прем’єри та стали учасниками багатьох фестивалів.
Фестивалі 2019:
- травень – Фестиваль містичних авторів «Німфа» – вистава «Тіні забутих предків» (реж. Тетяна Матасова) – перемога у номінації «За музичну містику вистави»
- травень – Фестиваль До дня матері (Фонд багатодітних родин «Берегиня»)
- червень – Міжнародного музичного фестивалю оперети, опери та мюзиклу «О-Fest»(м. Київ)
- червень – Фестиваль гідності «Незламні духом» (м. Київ) – подія до Дня Конституції за участі чоловічої частини колективу «Берегині»
- липень – VIII Міжнародний фестиваль авторської пісні та Свята купальської традиції «Івана Купала» на «Голубих озерах» (с. Опешня, Чернігівська область)
- вересень – XVII Всеукраїнський фестиваль «Тернопільські театральні вечори. Дебют» – вистава «Тіні забутих предків» (реж. Тетяна Матасова) – дипломи у номінаціях «За режисуру третього ступеня», «За музичне вирішення вистави», «За високу професійну майстерність» (Анатолій Пахомов за роль Ватага), «За оригінальне прочитання класики»
- вересень – І Обласний відкритий фестиваль театрального мистецтва «Театральна брама» (м. Маріуполь) – вистава «Тіні забутих предків» (реж. Тетяна Матасова)
- вересень – ІІ Всеукраїнський театральний фестиваль «СвітОгляд» (м. Сєвєродонецьк) – перемога у номінації «Найкраще музичне оформлення» (Микола Буравський)
- вересень – Свято Андріївського узвозу (Андріївський узвіз, м. Київ) – вистави «Козацька слава» та «Наддніпрянське весілля»
- вересень – Дефіле театрального костюму на «Мистецькій вісі» – показ театральних костюмів з вистави «Русалії»
- жовтень – Фестиваль «Тбілісоба»
- жовтень – Фестиваль From to
Прем’єри 2019:
- 16 травня – «Тіні забутих предків» за повістю Михайла Коцюбинського (інсценування та постановка Тетяни Матасової)
- 15 жовтня – «Козацька слава» Миколи Буравського та Івана Войтюка на основі козацьких пісень та легенд (реж. Іван Войтюк)
- 31 жовтня – «Конотопська відьма» за повістю Григорія Квітки-Основ’яненка та п’єсою Богдана Жолдака (реж. Тетяна Матасова)
- 18 грудня – казка для дітей «Новорічний детектив» колективу студентів КНУКіМ (майстерня Олександра Мотузка та Яніни Бабченко) (реж. Олександр Мотузко)
Народний музичний театр юного актора «FantaziaNew»
Історія Народного музичного театру юного актора «FantaziaNew» почалася у 1990 році, коли Тетяна Погребняк в Прилуцькій школі N1 створила шкільний драматичний гурток. У 1996 році в Прилуцькому ЦТДЮ народився дитячий театр «Фантазія». У 2000 році театр працював при диско-клубі «Європа» (м. Прилуки), де у колектива поступово з’явився цілий штат: хореограф, аранжувальник, вокаліст, художник-дизайнер, художник-освітлювач, майстер по костюмах. З листопада 2002-го театр «Фантазія +» переїхав до міського Будинку культури, де у 2004 році і отримав звання «Зразковий». У вересні 2005 року за сімейними обставинами Тетяна Погребняк переїхала до Києва і почала працювати з дитячим театром, який отримав оновлену назву «FantaziaNew». Колектив оселився у Колегіумі «Олімп», і за короткий час отримав матеріальну і творчу базу, необхідну для професійного розвитку. З 2011 року театр стає «Зразковим», а з 2013-го працює як приватна театральна школа «Fantazianew». У театральній школі працює 20 груп дітей – понад 300 вихованців. У штаті театру 20 педагогів-професіоналів зі спеціальною вищою освітою і більше 300 юних акторів, які проводять майже весь вільний час в творчій родині. Театральна школа має камерну сцену, обладнану театральним звуком і світлом, а також зал для глядачів на 70 місць. При театральній школі створено репертуарний театр, де щонеділі відбуваються покази вистав для глядачів. Репертуар театру складає 20 діючих вистав.
За 2019 рік в стінах театру було зіграно 64 вистави, які відвідало близько 4500 глядачів. Із гастролями театр відвідав болгарську Камчію із виставою «5 оповідань Чехова» (реж. Тетяна Погребняк). А у березні провели свій I Міжнародний фестиваль FantaziaFest у Празі. До складу журі увійшли Катерина Кухар, Катерина Варченко, Дмитро Сова, Олена Курта, Леся Островська, Лілі Пірвеллі, Оксана Бородай. Серед учасників були представники Чехії, України, Росії, Швейцарії.
Фестивалі 2019:
- травень – III Фестиваль українського аматорського театру «День Театру» (м. Київ) – вистава «Gogol.Love.Ua» (реж. Тетяна Погребняк) – I місце в номінації «Дитячий театр», диплом «За акторський ансамбль», «За високий рівень режисерської роботи»; вистава «Циганська муза» (реж. Тетяна Погребняк) – I місце в номінації «Дитячий театр», диплом «За акторський ансамбль», «За професійний рівень режисерської роботи та цілісність рішення художнього образу»
- листопад – Театральний фестиваль «Золотий мандарин» (м. Батумі, Грузія) – вистави «Король-олень» та «Маленький принц» у постановці Тетяни Погребняк – Гран-Прі, диплом «Найкраща режисерська робота», «Найкращий акторський ансамбль», «Висока театральна культура та відданість мистецтву», особисті відзнаки акторів
Прем’єри 2019:
- 14 квітня – «Мауглі» Редьярда Кіплінга (реж. Олександр Діденко)
- 05 травня – «О любви. О дружбе. О. Генри» О. Генрі (реж. Олександр Нєвзоров)
- 12 травня – овочеве кабаре «Пригоди Цибуліно» за мотивами казки Джанні Родарі (реж. Тетяна Погребняк)
- 19 травня – «Король-олень» Вадима Коростильова за мотивами казки Карло Гоцци (реж. Тетяна Погребняк)
- 02 червня – «Підступність і кохання» Фрідріха Шиллера (реж. Леся Островська)
- 06 жовтня – зухвала комедія на серйозну тему «У ковчега о 8осьмій» Ульріха Хуба (реж. Тетяна Погребняк)
- 27 жовтня – «Маленький принц» за мотивами однойменної казки Антуана де Сент-Екзюпері та книги Консуело де Сент-Екзюпері «Спогади Троянди» (реж. Тетяна Погребняк)
Театр «Романс»
Театр «Романс», створений у 1993 році, працює в жанрах музичної драматургії, класичного романсу та національного фольклору. Основу репертуару складають вистави, концертні програми, тематичні та літературні вечори, вечори-зустрічі, громадські та меморіальні програми, які театр представляє на різних театральних майданчиках України і зарубіжжя. Театр підтримує ромських літераторів, художників, музикантів, надаючи їм можливість розкривати свої таланти, приймаючи участь у заходах театру. Організує гастрольну діяльність, яка дає можливість представити на високому професійному рівні здобутки традиційного і сучасного ромського мистецтва, впливати на збільшення поваги до культури ромів, їх кращому розумінню поліетнічним суспільством. В штаті театру – 20 осіб художнього та артистичного персоналу.
У 2019 році колектив театру прийняв участь у 20 благодійних заходах та надав можливість безкоштовного відвідування вистав 2 000 киян. Було втілено поїздки із виступами у Вишгород, Миронівку, Житомир, Носівку, Кагарлик, Бердичів, Лохвиці, Овруч, Коростень та Кременчук.
Зразковий театр-студія мюзиклу «ОКей!»
Зразковий театр-студія мюзиклу «ОКей!» Школи естрадного та джазового мистецтв засновано у 2007 році. Актори театру – діти від 6 до 17. Напрями діяльності – мюзикли та музичні вистави.
Фестивалі 2019:
- березень – I Міжнародний фестиваль FantaziaFest (м. Прага, Чехія) – вистава «Одного разу на Купало» (реж. Оксана Ковальова) – Гран-прі
- листопад – Театральний фестиваль «Золотий мандарин» (м. Батумі, Грузія) – вистава «Одного разу на Купало» (реж. Оксана Ковальова) – диплом за кращу музичну виставу
Прем’єри 2019:
- 25 травня – «Ширлі та шоколадна фабрика» музика М. Шеймана, текст А. Водова (реж. Наталія Шаркевич)
- 31 травня – «Король-Профітроль» музика та текст В’ячеслава Тімохіна (реж. Наталія Шаркевич)
- 21 грудня – мюзиклове шоу «Оленка чекає на свято» (реж. Оксана Ковальова)
Оперна студія Національної музичної академії України ім. Петра Чайковського
В роботі Оперної студії Національної музичної академії України ім. Петра Чайковського у 2019 році грали вистави поточного репертуару та випустили прем’єру «Мартінова брехня», яка стала національною прем’єрою опери.
Прем’єри 2019:
- 27 лютого – опера «Мартінова брехня» Джанкарло Менотті (реж. Юлія Журавкова)
Огляд складено з матеріалів, отриманих за участі Катерини Мартич, Лариси Тарасенко, Ільїни Генсіцької, Олександра Овдієнко, Олександра Островського, Оксани Ковальової. Окрема подяка за долученість до проекту Петру Качанову, Анатолію Солов’яненку, Оксані Лазепко, Петру Ільченку.