Глядачі на виставі маринуються
Поширена думка, що конкретним людським особам властиво недолюблювати собі подібних…
Буває, що й мені трапляється декого недолюблювати…
А от режисер вистави «Глядачі на виставу не допускаються», Юрій Одинокий, враження, що людей просто ненавидить
Причому, робить це в особливо витонченій формі – доводить їх до стану шашлику
Не зовсім зрозуміло вищесказане? Спробую пояснити свою думку.
Що значить приготувати шашлик?
Якщо в двома словами – взяти м’ясо, замаринувати його, потім нанизати на шампури, і лише потім довести до готовності.
На виставі театру на Лівому березі роблять все те саме. М’ясо – глядач із не зазначеною в програмці тривалістю вистави, якого всю першу дію справжнісенько маринують.
Вистава позиціонується комедією. Не причепишся – сміху вистачає, навіть в першій дії. Але триває все це катастрофічно довго. Тому передбачувані спорожнілі місця в залі після антракту. Найнервовіші ще й своє «фе»в книзі відгуків лишали. Сам бачив запис людини, яка нібито повернулася після тривалого перебування в Німеччині, яка після перегляду першої дії (чи пішов ще раніше), і самими образливими словами відгукувався на виставу. «Так гроші не заробляють»– виносить своє резюме німецький гість.
Але шашлик, зауважу, ще не готовий. І хвилин за 15 після початку другої дії, глядача (читай «м’ясо») починають СМАЖИТИ! Весь перший акт потрібен був виключно для того, щоб феєрично і відверто прожарити добре промаринуватися глядача. Щоб вичавити із тих, хто залишився, все соки, довести до того, щоб з відкриваємого рота виходили лише сипи, а на сміх вже не вистачало сил. Довести до хохотоінфаркту. Поставити фінальну крапку далеко не простим, а хитромудрим і феєричним поклоном, під час якого артисти вожделенно поїдають відмінно приготований шашличок з глядачів, які, спочатку, на виставу не допускаються.
Нібито вдалося розповісти про виставу не виказавши сюжетної лінії. Єдине, зауважу, що вдруге на цю виставу я б себе сам не допустив. А один раз помаринуватися на першій дії та вдосталь посміятися на другій – цілком!
P.S. (з 2019 року) Фотоілюстрації – сучасні – знайти зразки 2010 року, коли був написаний текст, поки що не вдалося