«Pro.Act Fest 2020» крізь Instagram-отвір
Майже прямі репортажі у вигляді замальовок з III Міжнародного англомовного театрального фестивалю «Pro.Act Fest», який вихідними пройшов у приміщення київського Центру Леся Курбаса, тривали на Instagram-каналі «Театральної риболовлі» (в інстаграм-версії публікуються емоціональні короткі версії одразу після перегляду вистави – з пилу-жару. Підписуйтесь!)
Дайджест фестивалю PRO.ACT Fest 2020 в інстаграмних враженнях (у дописі використано відео-промо вистав за його наявності).
ДЕНЬ 1 (29 лютого)
PRO.ACT Fest 2020
Ми стартували!
ProEnglish Drama Kids
Початок фестивалю.
Дитяча програма.
«The Wizard Of Oz».
Похід до Чарівної Країни розпочато!
PRO.ACT Fest зорганізував мандрівку часом до кам’яної доби за допомоги театру «Ейдос». Детектив «Two Arrows» від драматурга Олександра Володіна й англійською виглядає переконливо та актуально.
З тих далеких часів мало що змінилося. «Люди, як люди» й міжособові питання продовжують вирішувати так само знову й знову…
Театральна лабораторія «Образ»
Навряд є можливість вичерпати питання «What Women Want», проте особисто у мене невпинно бажання продовжити знайомство із Театральною лабораторією «Образ».
Перша зустріч в рамках PRO.ACT Fest потребує продовження!
Фестиваль триває!
Project «W»
Спершу режисер покомандував драматургом, згодом ветерани та волонтери АТО втілили вигадані режисером обґрунтування з власних акторських робіт в англомовній виставі «Twelfth Night or What You Will», а потім прийшов Шекспір, й закликав всіх займатися коханням, а не війною.
Такий Шекспір потрібен українському театрові!
Арт-проект – набагато більший ніж вистава.
Шекспір вчергове довів, що є гіперактуальним й 400 років по собі!
PRO.ACT Fest продемонстрував блискучий підбір першого фестивального дня!
Далі буде!
ДЕНЬ 2 (1 березня)
«Koktebel Jazz Festival» та «ProEnglish Theatre»
Певно, що історію «Musicians Of Bremen» знає багато хто.
А от про те, як усе починалося, та крізь які медитації пройшла команда перед тим, як збирати стадіони – знають автори проекту «Koktebel Jazz Festival» та «ProEnglish Theatre». Мандрівкою світом музичних тварин розпочався другий день PRO.ACT Fest.
«Merry Land»
Буває просто мілота.
А буває, мілота прямо зашкалює.
Рівень мімімішності вистави «This is the story…» Чернігівської школи англійської мови для дітей та підлітків «Merry Land» вражаючий!
Але не няшністю самою…
У виставі оригінальна історія, чудові підтримки та кооперація більш дорослих акторів із молодшими, приємний музичний смак оформлення та кропітка робота режисера.
Приємні театральні зустрічі на PRO.ACT Fest.
Блок абсурдизму на PRO.ACT Fest розпочали позаконкурсним показом English Songs as Poetry. Серія коротких історій, які починаються побутовою банальністю, й доводяться до гомеричного сміху.
Такі експерименти доводять готовність команди до повноцінного абсурдистського тексту у роботу.
Truth/Perspective Theatre Group
На абсурдиське PRO.ACT Fest запропонував експеримент театру Truth/Perspective Theatre Group над Беккетом.
Спершу зі своїм текстом експериментував сам Бекет.
Згодом, постановник експериментував з акторами.
Вийшло «Play s. Beckett».
Доекспеоиментувалися до того, що від акторів на сцені залишилися тільки голови, що балакають, підсвічені режисерський променем, який вихоплює актора з цілковитої темряви.
Грати суттєво урізаними акторськими засобами – відвертий та сміливий крок!
Heather Massie
У зв’язку із моновиставою «HEDY! Life & Inventions of Hedy Lamarr» яку на PRO.ACT Fest з Нью-Йорку привезла Heather Massie йдеться про виключну рівневість. Рівень в усьому – яскравовиражена концепція, стилізація театрального простору, педантична точність в деталях, чітка режисура та неймовірне акторська реалізація.
Подібні байопіки приковують увагу до театру. збуджують цікавість до особи. Геді Ламар – відтепер я знаю кому завдячувати за безліч функцій гаджетів, без який не можливий сучасний світ.
Для того, щоб отримати справжній театральний кайф, варто знайти у розкладі виставу «Heavenly Creatures», яку на PRO.ACT Fest представила команда ProEnglish Theatre.
Тут є проста не проста історія, шикарні придумки команди в плані режисури, авторських робіт, опанування простору. Це вистава, яку приємно та захопливо розгадувати протягом її дії, а по завершенні визнати, що тебе все ж переграли та здивували.
Театр, який може дивувати – це мій театр!
Наступним дописом – розподіл фестивальних нагород.