Театральний дайджест #1 (48)
Земля завершила чергове коло навколо Сонця – результатом чого стало всесвітнє святкування Нового року.
Добіг до завершення цикл з 12 дайджестів з підсумками активностей місяця від проєкту «Театральна риболовля».
Що в результаті? Підсумки грудня у першому дайджесті вже зовсім нового циклу.
ТЕАТРАЛЬНА СТРІЧКА НОВИН
Рівно рік тому, останнім тижнем грудня 2020-го розпочала свою роботу Театральна стрічка новин.
Про об’єми та насиченість вийде окремий матеріал. Наразі важливо наступне.
Український театральний простір у грудні 2021-го побачив 45 прем’єр, про 18 з них Театральна стрічка новин порталу «Театральна риболовля» повідомила.
Що сказати, на 40% театральний світ став прозорішим та зрозумілішим.
Збільшується кількість театрів, що усвідомлюють необхідність національної новинної стрічки про театр. Слідкуємо за зростанням цього показника!
Крім прем’єр в Стрічці груднем йшлося про один український фестиваль «Мім-Сесія», що проходив у Кривому Розі за ініціативи Театру «Академія руху», та двох закордонних, в яких українські колективи ставали тріумфаторами: Стас Жирков та Роман Ясіновський на фестивалі COM•MEDIA у литовському місті Алітус, та Олександр Ковшун, Максим Стерлик та Харківський театр Шевченка на фестивалі експериментального театру у єгипетському Каїрі.
NB!
Стає очевидним, що дослідження потребує фігура завліта.
Маю низку блискучих кейсів, коли завліти ставали в прямому сенсі слова ВОРОГАМИ своїм театрам. Абсурдність до шокового стану, але дійсно, блокування відбувається, й для прочищення каналу комунікації іноді буває достатньо одного маленького поштовху.
КОМУНІКАЦІЙНІ КОЛІЗІЇ
У Львові вирішили відмітити день пам’яті Романа Віктюка, 85 річчя якого у Україні пройшло більш ніж тихенько 28 жовтня.
За хитросплетіннями долі, сплановані на різні дати майже збіглися в один викенд грудня.
Відсутність єдиного інфополя та загальна дискомунікаційність не дозволили вчасно об’єднати події в єдиний захід. Тому більш ніж забавно виглядали окремі комунікації, що промотували виставку «Віктюк, VIVAT!» у львівській «Галереї сценографії» та виставку «Браво, Віктюк!» на сцені Першого театру.
Не складалося із Україною у Романа Григоровича за життя. Продовжуються пробуксовки й поза його завершенню.
СПЕЦПРОЄКТ Фестивальний Ковель
У жовтні волинське місто Ковель приймав I Відкритий фестиваль театрального мистецтва «Театральна осінь». Із насиченими емоціями керівниками колективів-учасників було записано серію інтерв’ю, які почали виходити на ютуб-каналі «Театральна риболовля».
У грудні вийшли розмови із Вадимом Хаїнським, керівником зразкової театральної студії «Бешкетники» у Палац культури міста Луцька та Галиною Нікітіною, художнім керівником театру-студії «Маленький принц» у Палац дітей та молоді (м. Рівне).
Проєкт триватиме й надалі.
ТЕАТРАЛЬНИЙ ЮТУБ
Безкінечно іронічний (навіть, якщо він про себе так і не думає) Анатолій Смілянський ще 40 років тому написав текст, який яскраво та глибоко проілюстрував ситуацію навколо прем’єри вистави «Три сестри» у Харківському театрі Пушкіна.
На каналі «Театральна риболовля» фрагмент читає постановник скандальної вистави Олександр Середін.
Наталка Половинка та театр «Слово і Голос» відсвяткували Різдво у Києві виставою «NovaКоляда».
За підсумками було записано розлоге інтерв’ю, яке обов’язково вийде січнем.
А поки – маленький епізод дитячих згадок про колядки.
Ну а Театрального риболова зафільмували в Київському театрі ляльок, за написанням листа Морозенку.
Проєкт «ВЕСНа»
Препродакшн випуску у проєкті «ВЕСНа» зроблено!
Запинань від Миколи Бабина пролунало безліч. Примірно така ж безліч стосувалася й озвучених фактів та вражень про «Театральну риболовлю» та Театрального риболова.
Тепер час за продакшном – монтаж, та постпродакшном – вихід в люди.
Слідкувати за всіма оновленнями проєкту можна на його ютуб-каналі – й не забуваємо підписуватися!
ІНТЕРНЕТ-ПОРТАЛ
З текстових оновлень на порталі – наступне:
24/7 – «Синій автомобіль» Ігоря Славинського та «Оскар» Михайла Урицького – про вистави Київських молодого та лялькових (муніципального та академічного) театрів.
«Легенди Бахчисарая» – казка, маніфест, інструментальна модель Київського театру юного глядача – про виставу у постановці Ахтема Сеітаблаєва на сцені перезавантаженого Київського ТЮГа під керівництвом Слави Жили.
Новий розділ бази знань «Мюзикли», до якого цілком можна долучити власні знання про історію українського мюзиклу у вигляді уточнення існуючої інформації, або додаванні нової.
ПІДСУМКИ
Останній тиждень 2021 року на сторінках ресурсів «Театральної риболовлі» тривав підсумковий марафон.
Справа в тому, що січень-місяць буде присвячено фактологічним підсумкам театрального року із суб’єктивними висновками Театрального Риболова. Розминкою до цього й стала п’ятірка запитань, до обговорення яких долучилися читачі ресурсу, з’ясували думки щодо кращих вистав, подій, людей, провалів року. Окремо зупинилися на матеріалах «Театральної риболовлі».
Найфіналнішим матеріалом вийшла відеоверсія інтерв’ю на Радіо «Культура», де Наталка Грабченко у програмі «Третій дзвінок з Наталкою Грабченко» зібрала підбивати театральні підсумки року Ольгу Стельмашевску, голову експертної ради Всеукраїнського Фестиваль-Премія ГРА та Сергія Винниченка, театрального блогера, засновниак інтернет-проєкту «Театральна риболовля».
Що з цього вийшло – слухайте за посиланням:
Наступний дайджест вийде першими числами лютого.