Театральний дайджест #1 (24)

Кожного другого числа місяця виходить огляд написаного на порталі «Театральна риболовля». Наразі підсумки грудня, а перегорнутий новорічний календар натякає й на підсумки року. Але то вже згодом і окремо.
Тож…

В грудні виповнився перший рік інтернет-порталу «Театральна риболовля», та добіг до завершення тривалий проект з сортування переглянутого театрального улова сезону 2018/19. Вишеньки з впольованого вийшли грудневим текстом – ТОР-10 найзолотіших рибок від «Театральної риболовлі» – вистави Дмитра Богомазова, Стаса Жиркова, Тамари Трунової, Алекса Боровенського, Івана Уривського, Ігоря Ладенка, Ростислава Держипільського, Яцека Маліновського.

Кожне згадування цих вистав оживлює в пам’яті вистави та їх окремі мізансцени, чив викликає те саме внутрішне задоволення від Театру!

ТЕАТРАЛЬНІ ТЕКСТИ

Під огляди місяця потрапили різні вистави. І професійних театрів, і аматорських, і переконливих, і не дуже. І, звісно, продовжує працювати рубрика РЕТРО, в рамках якої поступово викладаю давнішні написані тексти на портал.

 

КРУПНИМ ПЛАНОМ

Під збільшувальне скло цього разу потрапила фестиваль-премія GRA, яка відбулася у 2019 році вже вдруге.
Продовжую повторювати про величезне значення події як такой, проте низка питань до обговорення фестиваль залишив.

 

Повернення до теми сталося у світі визнання нерентабельним проект «Криворізького Диснейленду», де ніби мав розміщуватися травматичний Криворізький театр ляльок.
Проект вийшов більше не театральним, а відмивальним суми 640 тисяч гивен, а театр так і залишився без власного приміщення.

 

І окремий післясмак минулого проекту театрального SMARTу у ТРК «Проспект» зійшовся на сторінці зібраних фідбеків від безпосередніх учасників зустрічі.

 

УКРАЇНСЬКІ ТЕАТРАЛЬНІ НОВИНИ

Стрічка новин «Театральної риболовлі» розказувала про відкриття двох київських театральних виставок та участь Чернігівського театру в Міжнародному фестивалі.

Виставка «Лялька на кону» в Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України (територія Києво-Печерської Лаври) – працюватиме до 22 червня.

 

Сценографічне трієнале імені Данила Лідера в Київській картинній галереї – працюватиме до 12 січня.

 

Вистава «Вечеря по-французьки» Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка у постановці Андрія Бакірова представила Україну на XIV Міжнародному фестивалі «Слов’янські театральні зустрічі» в Гомелі.

 

ДАТИ І ВИСТАВИ У ЗАПИСІ

Нова започаткована рубрика на порталі – «Риболовний екскурс», в рамках якої робитиметься певний зріз по окремим театрам із їх виставами.
Перший екскурс – із Івано-Франківська, де відсвяткував своє 80-ліття Франківський драмтеатр.

 

Тут само згадаю і про рубрику «Театральна антологія», куди увійшли цього разу перевернуті з ніг на голову Ростислав Держипільський (Франківськ) та Володимир Ковбель (Київ).

 

Про 40-річчя Київського молодого театру говорив в розрізі наведеної фактології, яку так посилено намагалися нівелювати минулоріч під час іСторічного ювілейного непорозуміння.
Проте, нічого зі століттям не зрослося – повернулися до «Чесного сорокета».

 

В рубриці «Вистава у записі» дивилися стареньку виставу «На дні» театру «Современник» на пам’ять Галини Волчек.

 

ТЕАТРАЛЬНА АНТОЛОГІЯ

Ну й куди ж без підсумків.
Антологія підсумкової комунікації театру «Колесо» вийшла на сторінках порталу, чим прискорила перегортання річного (а ще й десятилітнього) календаря.

Новий 2020 рік вступив в свої права, і з театральної точки зору обіцяє бути неперевершеним.

Тому, вражаючого театрального січня та року в цілому!